Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie jest jednostką organizacyjną powiatu kwidzyńskiego. Funkcjonuje od 1972r. ponad 40- letnia tradycja i doświadczenie gwarantują fachową opiekę pielęgniarską, medyczną, rehabilitacyjną, socjalną i duszpasterską oraz szeroką ofertą kulturalno-oświatową.
Dom przeznaczony jest dla 115 przewlekle somatycznie chorych kobiet i mężczyzn. Posiada w pełni wyposazone pokoje 1, 2 i 3 osobowe ze swobodnym dostępem do łazienki i WC, pokoje dziennego pobytu, własną kuchnie i kuchenki oddziałowe, salę wielofunkcyjną z jadalnią, gabinet fryzjerski i krawiecki, kaplicę, sale rehabilitacji i terapii zajęciowej z punktem bibliotecznym oraz gabinetem dorażnej pomocy medycznej.
Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewnia dodatkowo system przyzywowy i przeciwpożarowy oraz monitoring.
Budynek domu przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy, uchwyty, podnośnik, sprzęt ortopedyczny, i pomocniczy).
Odpoczynkowi i rekreacji sprzyjają skwery zielone z oczkiem wodnym oraz altany. Przyjazna atmosfera domu zapewnia mieszkańcom poczucie spokoju i bezpieczeństwa.
Osoby zainteresowane zapraszamy do obejrzenia domu a bliższych informacji udzielą pracownicy socjalni Anna Flader oraz Magdalena Opalińska-Szulca.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.