Informacje

Wolontariusze

Powiat Kwidzyński szuka wolontariuszy do pracy na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie oraz Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.
Istnieje potrzeba, aby w razie wzrostu liczby zakażeń wśród personelu obu placówek ich podopieczni nie pozostali bez wystarczającej opieki.
Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby, które czują się na siłach do wpisania się na tworzoną listę potencjalnych wolontariuszy, którzy mogliby wspomóc personel obu domów w celu zachowania ciągłości opieki nad mieszkańcami.
Wolontariusze dołączą do personelu DPS-ów i wspomogą je dodatkową pracą rąk w sytuacji braku możliwości zapewnienia opieki przez pracowników.

Wszyscy, którzy zechcieliby wesprzeć domy pomocy społecznej w naszym powiecie, proszeni są o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Kwidzynie, tel. kontaktowy: 55 646 50 50 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też bezpośrednio do:
Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, tel. kontaktowy 55 279-37-21 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie, tel. kontaktowy 55 277-42-36 e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypomnijmy, iż w powiecie kwidzyńskim funkcjonują dwa domy pomocy społecznej należące do Powiatu Kwidzińskiego, które zapewniają opiekę osobom starszym, przewlekle somatycznie chorym oraz chorym psychicznie i niepełnosprawnym intelektualnie. Obecnie w dwóch DPS – ach przebywa 295 mieszkańców.
Biorąc pod uwagę trudną sytuację epidemiologiczną w województwie pomorskim i powiecie kwidzyńskim chcemy przygotować domy pomocy społecznej na ewentualne braki kadrowe w zakresie bezpośredniej opieki nad mieszkańcami.
Placówki zapewniają środki ochrony indywidulanej w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy (maseczki, rękawiczki, przyłbice, fartuchy jednorazowe itp.).

Copyright © 2013. All Rights Reserved.